Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie nowego komisariatu w Gdyni

Data publikacji 29.01.2013

28 stycznia uroczyście otwarto nowy Komisariatu Policji w Gdyni Redłowie. Nowoczesna jednostka Policji powstawała od września 2011 r. Podczas uroczystości gdyńscy policjanci z rąk I Zastępcy Komendanta Głównego Policji - nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego - otrzymali także kluczyki do nowego radiowozu.

Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie nowego Komisariatu Policji w Gdyni Redłowie. Budynek, którego budowę rozpoczęto we wrześniu 2011 r., usytuowany jest przy ul. Korczaka i należy do najnowocześniejszych w Polsce.

Obiekt składa się z 4 kondygnacji o powierzchni łącznej blisko 1500 metrów kwadratowych, co zapewnia bardzo dobre warunki pracy dla gdyńskich stróżów prawa oraz  gwarantuje wysoki poziom obsługi interesantów. Nowoczesne wyposażenie jednostki Policji sprawi, że policyjne postępowania będą sprawniej realizowane, i pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni.

Uroczystego przecięcia wstęgi, przy asyście kompanii honorowej Policji i orkiestry MW, dokonali wspólnie I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciech Sobczak, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Komendant Miejski Policji w Gdyni mł. insp. Robert Leksycki, Komendant Komisariatu Policji w Gdyni Redłowie podinsp. Katarzyna Sobków.

W trakcie uroczystości policjanci otrzymali również, z rąk nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, kluczyki do nowego radiowozu, który będzie pełnił służbę w komisariacie.

Poświęcenia nowego komisariatu i pojazdu dokonał ksiądz prałat Bogusław Głodowski - kapelan pomorskich policjantów.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, przybyli goście, wśród których obecni byli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, Policji oraz służb i instytucji współpracujących z gdyńską Komendą, zostali zaproszeni do zwiedzenia komisariatu.

(KWP w Gdańsku / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.04 MB)

Powrót na górę strony