Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napad na kantor

Data publikacji 29.01.2013

Policjanci z Komisariatu w gdyńskim Śródmieściu zatrzymali 27 - letniego mieszkańca Rumi, który usiłował napaść na kantor. Zamaskowany mężczyzna wszedł do punktu wymiany walut i zażądał wydania pieniędzy. Po chwili oddał strzał w szybę oddzielającą go od kasy i uciekł. Wpadł po krótkim pościgu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje Prokuratura Rejonowa w Gdyni.

Do napadu doszło 28 stycznia br. około 10:50. w centrum Gdyni. Policjanci patrolujący rejon zauważyli, że z jednego z kantorów wymiany walut wybiegł zamaskowany mężczyzna. Stróże prawa natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że zatrzymany przez nich 27 - letni mieszkaniec Rumi chwilę wcześniej, w jednym z kantorów, grożąc trzymanym w ręku przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy. W czasie napadu wystrzelił w szybę oddzielającą go od kasy - na szczęście okazało się, że strzelał tylko plastykowymi kulkami. Nikt z obsługi nie ucierpiał.

Dziś mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Prokuratura Rejonowa w Gdyni.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony