Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust-kobieciarz zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 30.01.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany wyłudzał pieniądze na poczet walki z poważną chorobą od kobiet, które poznawał za pośrednictwem portali internetowych, uwodząc je i oszukując. Za tego typu czyny grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Śródmieście zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu oławskiego podejrzanego o oszustwa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w okresie ostatnich kilku miesięcy za pośrednictwem portali internetowych nawiązywał znajomości z kobietami, uwodził je, a następnie wyłudzał od nich środki finansowe na poczet walki z chorobą, którą wymyślił. Były to pieniądze w kwocie od kilkuset nawet do kilku tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na bazie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili zatrzymanemu 3 takie oszustwa. Jednak podejrzewają, że 32-latek może na swoim koncie mieć więcej tego typu przestępstw. Obecnie policjanci w dalszym ciągu szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw.

Sąd zastosował już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Oszust – kobieciarz zatrzymany przez policjantów

Opis filmu: oszustwa, oszust, tulipan

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Oszust – kobieciarz zatrzymany przez policjantów (format flv - rozmiar 2.96 MB)

Powrót na górę strony