Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o rozboje zatrzymany

Data publikacji 01.02.2013

Płoccy policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o dwa rozboje na kobietach, do których doszło w minionym tygodniu na terenie Płocka. Wczoraj mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Płocku został tymczasowo aresztowany na trzy miesięcy.

Jak ustalili płoccy śledczy, do pierwszego zdarzenia doszło w rejonie bloków przy ulicach Bielskiej i Piasta Kołodzieja. Młody mężczyzna podbiegł od tyłu do idącej kobiety, przyłożył jej nóż do szyi i zażądał pieniędzy. Mężczyzna, prawdopodobnie spłoszony, uciekł nic nie kradnąc. Policjanci natychmiast rozpoczęli penetrację terenu. W czasie prowadzonych działań, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymał następne zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie ten sam mężczyzna, dokonał napadu na kobietę w rejonie ul. Kochanowskiego. Mężczyzna również groził kobiecie nożem i zażądał pieniędzy. Gdy kobieta oddała mu pieniądze, sprawca odszedł.
 
Policjanci sporządzili między innymi portret pamięciowy sprawcy, który został opublikowany w lokalnych mediach. Do oficera dyżurnego KMP w Płocku zaczęły napływać  liczne sygnały o prawdopodobnym napastniku i miejscu jego przebywania. Każdy, nawet pojedynczy sygnał, był sprawdzany przez policjantów. Funkcjonariusze podjęli także działania operacyjne zmierzające do zatrzymania mężczyzny. Policjanci m.in. patrolowali miasto w samochodach nieoznakowanych. W toku takich działań funkcjonariusze zauważyli na terenie miasta mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Podejrzany na widok policjantów, którzy usiłowali go zatrzymać, podjął próbę ucieczki, jednak została ona szybko udaremniona.
 
Zatrzymanym okazał się 23-letni mężczyzna z województwa dolnośląskiego. Wczoraj został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Płocku, który zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płocku prowadzą dalsze ustalenia, by sprawdzić czy aresztowany nie popełnił innych przestępstw na terenie Płocka.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony