Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Charytatywny turniej piłkarski

Data publikacji 04.02.2013

W sobotę w hali sportowej GOSiR został rozegrany ,,Turniej Halowej Piłki Nożnej” o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie, z którego dochód został przekazany na leczenie 5-letniego Kuby, syna naszego funkcjonariusza. Do rywalizacji w sportowych zmaganiach przystąpiło 12 zespołów reprezentujących służby mundurowe z Warszawy, garnizonu stołecznego, PSP z Piaseczna oraz firmy piaseczyńskie.

Nikt, kto przyszedł w sobotę do GOSiR, nie mógł być rozczarowany. Była zacięta walka, piłkarskie emocje, rywalizacja fair play i doping publiczności. Rozegrano turniej piłkarski na rzecz chorego Kuby, syna naszego funkcjonariusza.

Zorganizowaną przez piaseczyńskich funkcjonariuszy imprezę charytatywną swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Wojska Polskiego,  Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, przedstawiciele mediów.

W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn. Zagrali reprezentanci: KPP w Piasecznie, KPP w Otwocku, KPP w Grodzisku Mazowieckim, KRP II Warszawa Mokotów, KRP IV Warszawa Wola, KRP VII Warszawa Praga Południe, CBA, BOR, SG, WP, PSP w Piasecznie i reprezentacja piaseczyńskiej firmy Decathlon. Piłkarze walczyli w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, co pozwoliło na wyłonienie półfinalistów. Dalsza część turnieju odbywała się systemem pucharowym.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna reprezentująca Wojsko Polskie, drugie miejsce zajęła reprezentacja Biura Ochrony Rządu, a trzecie - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

W trakcie trwania turnieju organizatorzy przygotowali niespodziankę, którą był konkurs strzelania rzutów karnych. W trakcie rywalizacji systemem „złotej bramki” mistrzem konkursu została drużyna Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, która otrzymała puchar ufundowany przez dyrektora firmy Decathlon z Piaseczna.

Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie wręczył mł. insp. Witold Wójcicki, dla drużyny, która zajęła II miejsce puchar ufundował Burmistrza Piaseczna, za III miejsce puchar ufundował Starosta Piaseczyński. Wszystkie drużyny biorące udział turnieje otrzymały pamiątkowe statuetki.

W turnieju zostali też wyróżnieni najlepsi zawodnicy w kategoriach:

* najlepszy bramkarz - Jacek Kostrzewa z KPP w Piasecznie,
* król strzelców - Piotr Szuchniak z CBA,
* najlepszy zawodnik - Krzysztof Szczotka z WP.

Pieniądze wpłacone przez drużyny, które chciały wziąć udział w piłkarskich zmaganiach, zostały przekazane rodzicom chorego Kuby. Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom, oraz kibicom gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie, która miała szczytny cel pomocy choremu dziecku. Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy władzom samorządowym, firmom piaseczyńskim i mediom.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony