Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad na lombard

Data publikacji 04.02.2013

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy. Jak ustalili funkcjonariusze, zamaskowani sprawcy posługując się drewnianą pałką sterroryzowali pracownika jednego z lombardów na terenie miasta, a następie zabrali blisko 3 tys. złotych. Zatrzymanym za czyn, o który są podejrzani grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na pracowniku jednego z punktów udzielających pożyczek pod zastaw. Okazali się nimi dwaj 27-letni mieszkańcy Gryfowa Śląskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, podejrzani z zamaskowanymi twarzami weszli do jednego z lombardów na ternie miasta i grożąc użyciem drewnianej pałki sterroryzowali pracownika, żądając wydania pieniędzy z kasy. Zabrali blisko trzy tysiące złotych i uciekli. Sprawcy nie cieszyli się długo swoim łupem, ponieważ po kilkunastu minutach od zdarzenia zostali już zatrzymani przez policjantów.

Obaj mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa.

Sąd zastosował już wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Areszt za napad na lombard

Opis filmu: rozboje, napady, lombardy, groźby

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt za napad na lombard (format flv - rozmiar 3.34 MB)

Powrót na górę strony