Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej kłusownicy zatrzymani z nielegalną bronią

Data publikacji 05.02.2013

Policjanci z Ustki zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo. Śledczy zabezpieczyli blisko 300 kg dziczyzny, ponad 250 sztuk amunicji, nielegalną broń i narzędzia służące do kłusownictwa. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ustki w trakcie patrolu terenów leśnych w pobliżu miejscowości Machowinko, zwrócili uwagę na stojący tam samochód z włączonymi światłami. Gdy funkcjonariusze zbliżyli się do auta, kierujący pojazdem ruszył i zaczął odjeżdżać. Mundurowi jadąc za osobowym audi zauważyli, że przez okno tego samochodu wyrzucono strzelbę. Niedługo po tym samochód został zatrzymany. Jak się okazało podczas kontroli drogowej, w aucie znajdowało się trzech mężczyzn, mieszkańców gminy Ustka w wieku 45-48 lat. Bronią, którą wyrzucili mężczyźni, był nielegalnie posiadany przez nich mauser. Miał załadowany amunicją magazynek i był gotowy do strzału.

Policjanci przeszukali mieszkania i posesje zatrzymanych. Znaleźli tam jeszcze dwie nielegalne jednostki broni, ponad 250 sztuk amunicji i narzędzia służące do kłusowania. W zamrażarkach policjanci znaleźli poporcjowane już mięso. Na posesji jednego z nich śledczy ujawnili także świeżo skłusowaną dziczyznę w tym dwie sarny, koziołka i kilka zajęcy - łącznie blisko 300 kg mięsa.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, zatrzymani mężczyźni zajmowali się kłusownictwem na taką skalę co najmniej od kilku miesięcy. Wczoraj wszyscy trzej zostali przesłuchani i przekazani do dyspozycji prokuratury. Usłyszeli już zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz kłusownictwa. Za  te czyny grozi im kara nawet do lat 8 pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.79 MB)

Powrót na górę strony