Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczonona kontrabanda

Data publikacji 06.02.2013

Ponad 7300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj policjanci z Lublina. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 60-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu lubelskiego. Łączna kwota uszczupleń na szkodę Skarbu Państwa szacowana jest na kwotę ponad 100 tys. złotych. 60-latek poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie prowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się sprzedażą wyrobów bezakcyzowych. Funkcjonariusze w okolicach jednego z targowisk zatrzymali 60-letniego mężczyznę. Później przeszukali toyotę, w której 60-latek przechowywał papierosy. W aucie odnaleziono ponad 100 paczek papierosów i 9 butelek alkoholu.

Policjanci ustalili, że pochodzące z przemytu towary mogą znajdować się także w garażu wynajmowanym przez mężczyznę. Ich przypuszczenia były słuszne. Zabezpieczono tam ponad 7200 paczek papierosów różnych marek. Łączna kwota uszczupleń na szkodę Skarbu Państwa szacowana jest na kwotę ponad 100 tys. złotych.

60-latek poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony