Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA Damjan M. zatrzymany

Data publikacji 07.02.2013

37-letni Damjan M. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z udziałem w grupie przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Serbii do Polski. Mężczyzna ukrywał się poza granicami naszego kraju. Dzięki policjantom z CBŚ i niemieckim funkcjonariuszom został zatrzymany. Teraz stanie przed sądem.

Z ustaleń policjantów Centralnego Biura Śledczego wynika, że 37-letni Damjan M. rozpoczął swoją przestępczą karierę w 2002 roku. Związał się wtedy z polsko - serbską grupą zajmującą się przemytem narkotyków z Bałkanów do naszego kraju. Mężczyzna koordynował całość działań przestępczych do samego końca transakcji. W tym celu bardzo często wykorzystywał samochody wypożyczane na terenie Polski. Po dokonanym przemycie pozbywał się ich, sprzedając w Serbii bez wiedzy ich prawowitych właścicieli. Do tej pory funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 6 członków grupy. Damjan M. ratując się przed wpadką uciekł z kraju i szukał schronienia na zachodzie Europy. W związku z tym Sąd Okręgowy w Nowym Sączu wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

W końcu sprawą jego poszukiwań zajął się Wydział Operacji Pościgowych CBŚ KGP. Funkcjonariusze „Pościgowego” bardzo dokładnie prześwietlili sylwetkę 37-latka i sprawdzili jego dawne kontakty. Ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się w Berlinie. Wtedy skontaktowali się z kolegami z Niemiec, przesyłając im wszystkie dane dotyczące Damjana M. łącznie z adresem, pod którym powinien przebywać, sposobami jakimi posługuje się do kamuflowania swojej tożsamości i miejscami w których bywa. Wtedy już jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

W końcu mężczyzna wpadł 1 lutego w miejscowości Szeged na granicy Węgier i Serbii. Natychmiast został przewieziony do aresztu i teraz czeka na ekstradycję do Polski w której odpowie za przemyt i rozprowadzanie środków odurzających.

kj

Powrót na górę strony