Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o oszustwa kredytowe

Data publikacji 08.02.2013

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komisariatu na bydgoskim Śródmieściu ustalili i zatrzymali podejrzanych o oszustwa kredytowe. Mężczyźni usłyszeli zarzuty przestępstw, za które grozi im nawet 8 lat więzienia. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W środę (6.02) funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę posługującego się sfałszowanymi dokumentami. Podejrzany usiłował wyłudzić pieniądze w jednej z firm świadczących usługi pożyczkowe.  Podczas przeszukania mieszkania kryminalni zabezpieczyli kilka zawartych w październiku 2012 roku umów na karty kredytowe, kredyty gotówkowe oraz telefony komórkowe. Łączna wartość  najprawdopodobniej wyłudzonych usług wynosi około 20 tys. złotych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 29-latek w czasie podpisywania umów nie był zatrudniony. Teraz policjanci ustalają, czy podczas zawierania zabezpieczonych umów mężczyzna naruszył prawo. Jeżeli podejrzenia kryminalnych się potwierdzą, mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty kolejnych przestępstw.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj (7.02) w godzinach popołudniowych. Policjanci zatrzymali 25-latka, który w podobny sposób próbował wyłudzić gotówkę w jednej z placówek pożyczkowych. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przedstawił dokumenty potwierdzające zatrudnienie od listopada 2012 roku, co było nieprawdą, ponieważ na początku grudnia 2012 roku podejrzany został warunkowo zwolniony z odbywania kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Teraz informacja o postępowaniu bydgoszczanina zostanie przekazana do sądu penitencjarnego, który zdecyduje, czy 25-latek ponownie wróci za kraty.

Policjanci obu podejrzanym przedstawili zarzuty usiłowania oszustwa oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Za te przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.    

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony