Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradziony w Niemczech samochód

Data publikacji 08.02.2013

Zielonogórscy policjanci odzyskali Volkswagena Passata skradzionego w styczniu br. z terenu Niemiec. Zatrzymano czterech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut paserstwa, a prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe.

Volkswagen Passat został skradziony w Niemczech 30 stycznia 2013 roku. Policjanci Wydziału Kryminalnego odnaleźli samochód w Zielonej Górze. Podjęte działania operacyjne doprowadziły policjantów do warsztatu samochodowego w jednej z miejscowości powiatu słubickiego, do którego skradzione auto trafiło z Zielonej Góry.

W warsztacie samochodowym oprócz Volkswagena Passata policjanci znaleźli także części samochodowe z innych samochodów skradzionych na terenie Niemiec. W „dziupli” zatrzymano czterech mężczyzn. Usłyszeli oni zarzuty paserstwa. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec zatrzymanych poręczenia majątkowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy, prowadzona jest w ścisłej współpracy z policją niemiecką. Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony