Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pijani rodzice, którzy wyrzucili dzieci z domu

Data publikacji 08.02.2013

6-letni chłopiec przyszedł do komisariatu policji w Pyskowicach i powiedział funkcjonariuszom, że rodzice wyrzucili go i jego 13-letniego brata z domu. Policjanci pojechali do mieszkania dzieci, drzwi otworzyła im kompletnie pijana kobieta. Rodzice trafili do policyjnego aresztu - oboje mieli po 3,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek rano, tuż przed godziną 9.00, przed okienkiem dyżurnego w Pyskowicach stanął zapłakany, bardzo wystraszony mały chłopiec. Funkcjonariusze szybko się nim zaopiekowali. Okazało się, że chłopiec ma 6 lat i przed chwilą pijani rodzice wyrzucili go za drzwi mieszkania. To samo spotkało jego 13-letniego brata. Maluch nie wiedział, gdzie poszedł brat, on też nie wiedział, co zrobić. Przypomniało mu się, to co usłyszał w przedszkolu: o pomoc zawsze można prosić policjanta. I tak 6-latek trafił do komisariatu.

Mundurowi z Pyskowic zareagowali błyskawicznie. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania 13-latka. Funkcjonariusze znaleźli go błąkającego się po ulicach. Braci zawieziono do pełniącej dyżur rodziny zastępczej - obaj są już bezpieczni.

W tym czasie inny patrol pojechał do mieszkania dzieci w jednej z kamienic przy ul. Wojska Polskiego. Tak jak przewidywano, drzwi otworzyła kompletnie pijana kobieta. Funkcjonariusze zatrzymali rodziców: 46-letniego ojca i 44-letnią matkę. Mieli po 3,5 promila alkoholu we krwi. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Prokurator zastosował już wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, czekają teraz na proces karny i wyrok. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawą dalszych losów 6- i 13-latka zajmie się sąd rodzinny. Do tego czasu dziećmi będzie się opiekować rodzina zastępcza.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Zatrzymani pijani rodzice, którzy wyrzucili dzieci z domu

Opis filmu: pijani rodzice

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani pijani rodzice, którzy wyrzucili dzieci z domu (format flv - rozmiar 4.85 MB)

Powrót na górę strony