Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana z kontrabandą

Data publikacji 09.02.2013

Płońscy kryminalni zabezpieczyli w jednym z mieszkań ponad 100 tys. sztuk papierosów w paczkach nie posiadających polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar przechowywała w swoim mieszkaniu 51-letnia kobieta. Szacowana wartość strat poniesionych przez Skarb Państwa może wynosić ponad 62 tys. zł.

Jak wynikało z ustaleń policjantów z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP Płońsk, w jednym z mieszkań mogły być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe.  Po srawdzeniu okazało się, że w lokalu należącym do 51-letniej mieszkanki Płońska funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 113 600 sztuk papierosów różnych marek w 568 paczkach, nie posiadających polskich znaków skarbowych akcyzy. Wstępnie wartość strat poniesionych przez Skarb Państwa oszacowano na blisko 62 tys. zł.

Wkrótce kobieta usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa karno-skarbowego i stanie przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono znalezione w mieszkaniu pieniądze.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony