Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dary serca dla rodzin wielodzietnych

Data publikacji 09.02.2013

Wielodzietne rodziny zostaną obdarowane darami, które z Niemiec trafiły do Caritas Diecezji Bydgoskiej. A wszystko dzięki niemieckiej firmie „Integra Sport Und Freizeit” z Hanoweru, która zajmuje się również działalnością charytatywną i jej właścicielom: Dirkowi Schröderowi oraz Rado Juzwukowi. To już drugi taki transport, który trafił do Bydgoszczy.

42 tony darów z Niemiec trafiły do Caritas Diecezji Bydgoskiej. 8 lutego br. potężna ciężarówka, już po raz drugi zawitała do Bydgoszczy przywożąc sprzęt AGD, ubrania, zabawki. Całą akcję zorganizowała niemiecka firma „Integra Sport Und Freizeit” z Hanoveru i jej dwaj właściciele: Dirk Schröder oraz Rado Juzwuk. To oni bezinteresownie zachęcili swoich rodaków, aby pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bydgoszczy.

Do Caritas Diecezji Bydgoskiej dary od „Integra Sport Und Freizeit” z Hanoveru trafiły już drugi raz. Pierwszy transport przyjechał rok temu, w marcu. A wszystko zaczęło się wiele lat temu, na jednym z polskich osiedli, gdzie wspólną zabawą zajęci byli dwaj chłopcy, których znajomość przerodziła się w przyjaźń. Dzisiaj ci chłopcy to: Rado Juzwuk współwłaściciel firmy „Integra Sport Und Freizeit” z Hanoweru oraz insp. Wojciech Ołdyński Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.35 MB)

Powrót na górę strony