Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobierała rentę za nieżyjącą matkę

Data publikacji 10.02.2013

Zarzut wyłudzenia należnej 91-letniej mieszkance gm. Nielisz renty usłyszała 62-letnia córka kobiety, która to pobierała świadczenie rentowe za nieżyjącą od dłuższego czasu matkę. Zwłoki 91-letniej kobiety odnalezione zostały w miniony piątek. Ciało znajdowało się w stanie rozkładu. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono w zakładzie patomorfologii zamojskiego szpitala.

W miniony piątek w jednym z gospodarstw w gm. Nielisz, w powiecie zamojskim, odnalezione zostały zwłoki 91-letniej kobiety. Ciało znajdowało się w znacznym stanie rozkładu. Decyzją prokuratora będącego na miejscu zdarzenia zwłoki zostały zabezpieczone w zakładzie patomorfologii zamojskiego szpitala. Sekcja ma wyjaśnić czas i przyczyny zgonu 91-letniej kobiety.

Jak ustalili policjanci 91-latką opiekowała się jej 62-letnia córka. Kobieta systematycznie przyjeżdżała do domu matki. Nic nie wskazywało na to, że właścicielka posesji nie żyje.  

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 62-latkę i jej męża do wyjaśnienia.  Wczoraj oboje zostali przesłuchani.  Z poczynionych w postępowaniu ustaleń wynika, że 62-letnia mieszkanka gm. Nielisz nie poinformowała nikogo o zgonie matki. Przez cały ten czas pobierała należną matce rentę, wyłudzając w ten sposób ponad 10 tys. złotych. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Decyzją prokuratora zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Kobieta dwa razy w tygodniu będzie musiała meldować się w posterunku policji w Nieliszu. Mąż 62-latki po przesłuchaniu zwolniony został do domu.

Śledczy w dalszym ciągu pracują nad sprawą, wyjaśniać będą miedzy innymi czas i przyczyny zgonu 91-latki. Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie zamojska prokuratura.

(KWP w Lublinie / pt)
 

Powrót na górę strony