Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna osoba zatrzymana w sprawie napadów rabunkowych na kobiety

Data publikacji 11.02.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o udział w szeregu napadów rabunkowych na kobiety. Do zatrzymania pierwszego z mężczyzn doszło w styczniu 2013 roku. Wobec obu zastosowano już tymczasowy areszt. Za rozboje grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole oraz komendy miejskiej ustalili i zatrzymali 23-latka, podejrzanego o udział w serii napadów rabunkowych na kobiety. Do zatrzymania doszło 9 lutego 2013 roku około godz. 13.30 przy jednej z ulic Starego Miasta. Policjanci udowodnili mężczyźnie w sumie 12 rozbojów. Jest to już druga zatrzymana w tej sprawie osoba. W styczniu 2013 roku funkcjonariusze zatrzymali pierwszego z podejrzanych, 21-latka.

Mężczyźni napadali na kobiety powracające same do domów w godzinach wieczornych. Ich łupem padały torebki z pieniędzmi i dokumentami, telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne. Działali w okresie od września 2012 do stycznia 2013 roku na terenie osiedli Kleczków oraz Różanka.

W wyniku przeszukania mieszkania 23-latka, policjanci odzyskali pochodzący z rozboju aparat fotograficzny. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie innych tego typu zdarzeń

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony