Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 2,5 kg amfetaminy

Data publikacji 11.02.2013

Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w jednym z mieszkań w Ożarowie Mazowieckim zabezpieczyli 2,5 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 125 tys. złotych. Zabezpieczono również puste "dilerki" i fifkę nabitą marihuaną. Na miejscu śledczy zatrzymali Maję M. i Szymona L. Oboje odpowiedzą teraz za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

W związku z podejrzeniem, że w jednym z mieszkań w Ożarowie Mazowieckim może dochodzić do handlu narkotykami kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zapukali do wytypowanego lokalu. Drzwi otworzyła kobieta - ta była zupełnie zaskoczona widokiem policjantów. W środku, nieopodal drzwi funkcjonariusze zauważyli leżącą na stoliku wagę elektroniczną oraz foliową torebkę z białą sproszkowaną substancją. Przeprowadzone później badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina. Kryminalni zatrzymali Maję M. oraz przebywającego  w mieszkaniu Szymona L.

Podczas przeszukania lokalu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli łącznie 2,5 kg amfetaminy, których czarnorynkową wartość oszacowano na około 125 tys. złotych. Zabezpieczono również  dwie wagi elektroniczne, puste torebki foliowe i fifkę nabitą marihuaną.

Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy i osadzeni w policyjnej celi.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mieszkańcom ożarowskiej gminy zarzutów wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony