Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje zatrzymani, złoto odzyskane

Data publikacji 11.02.2013

Policjanci z Poznania i z Torunia zatrzymali sprawców zuchwałej kradzieży, do której doszło 7 lutego w poznańskim salonie jubilerskim. Wtedy sprawcy wykorzystali nieuwagę sprzedawczyni i zrabowali 140 sztuk złotych pierścionków.

Dzięki zabezpieczonym na miejscu zdarzenia śladom policjanci szybko ustalili jednego ze sprawców. Okazał się nim 37-latek na stałe mieszkający w Toruniu. Policjanci natychmiast tam pojechali, aby zatrzymać złodzieja.

W tym samym czasie w ręce policjantów z Torunia wpadł poszukiwany 36-letni mężczyzna. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli m.in. złotą biżuterię oraz monety kolekcjonerskie. Mężczyzną tym okazał się brat zatrzymanego przez poznańskich policjantów złodzieja.

Niedługo potem wszystko było jasne. To właśnie dwaj bracia z Torunia okradli poznańskiego jubilera. Policjanci z Torunia i Poznania w wyniku podjętej współpracy odzyskali całość skradzionego w Poznaniu złota, a także zabezpieczyli inne skradzione przez mężczyzn przedmioty. Wczoraj (10.02.2013 r.) zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Obydwaj byli w przeszłości karani za kradzieże i włamania.

Do zuchwałej kradzieży doszło w czwartek (07.02.2013 r.) w niewielkim sklepie jubilerskim na osiedlu Chrobrego w Poznaniu. Około godziny 15:00 do sklepu wszedł mężczyzna, który rozmową odwrócił uwagę sprzedawczyni. W tym samym czasie drugi mężczyzna, który znalazł się w sklepie udawał, że jest zainteresowany zakupem obrazu. Trzymając obraz w rękach ustawiał go na ladzie w taki sposób, żeby zasłonić widok na złote pierścionki znajdujące się w specjalnej gablocie. Wystarczyła tylko chwila żeby 140 złotych pierścionków znalazło się w rękach złodziei. Kiedy sprzedawczyni zorientowała się co się dzieje, obaj rabusie uciekli.

(KWP w Poznaniu / KMP w Toruniu / mj)

Film Złodzieje zatrzymani, złoto odzyskane

Opis filmu: kradzieże, jubiler, biżuteria, złodzieje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Złodzieje zatrzymani, złoto odzyskane (format flv - rozmiar 2.48 MB)

Powrót na górę strony