Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za oszustwa metodą "na wnuczka"

Data publikacji 11.02.2013

Szczecińscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które na terenie Pogodna dokonywali oszustw metodą "na wnuczka". Dwie kobiety oraz 21-letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, przy współpracy z kolegami z KMP w Szczecinie oraz Komisariatu Szczecin Pogodno, zatrzymali dwie mieszkanki centralnej Polski, które na Pogodnie dokonały oszustwa metodą na wnuczka. Kobiety oszukały seniora na prawie 6 tys. złotych. Podając się za członka rodziny, prosiły telefonicznie o pieniądze na za kup obligacji skarbowych po bardzo korzystnej cenie. Starszy pan dał wiarę oszustkom i w rezultacie dał się oszukać.

Oszustki usłyszały już zarzut. Prokurator zastosował wobec kobiet poręczenie majątkowe w wysokości 4 tys. złotych.

Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili, że z tym zdarzeniem powiązany jest również mieszkaniec centralnej Polski. Szczecińscy śledczy ustalili, że 21-letni mężczyzna ma na swoim koncie trzy oszustwa. Wyłudził od starszej osoby 2 tys. złotych i dwukrotnie usiłował oszukać seniorów na kwotę 20 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu.

Kodeks karny za oszustwa przewiduje karę pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony