Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież auta na terenie Niemiec

Data publikacji 11.02.2013

Policjanci z Lubina zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Niemiec, wartego ok. 150 tys. zł. Jak się ponadto okazało, kierował on autem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

W miniony piątek w godzinach porannych dyżurny lubińskiej komendy został poinformowany o tym, że na obrzeżach miasta kierowca samochodu marki Audi stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce pojechali policjanci z wydziału prewencji, którzy potwierdzili ten fakt, brakowało jedynie kierowcy. Po krótkich poszukiwaniach kilkaset metrów od rozbitego samochodu funkcjonariusze zauważyli idącego zakrwawionego mężczyznę. Udzielono mu pomocy medycznej. Jak się jednak okazało mężczyzna był nietrzeźwy - miał ponad promil alkoholu w organizmie - a auto, które znalazło się w rowie zostało skradzione.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze udowodnili, że rozbitym samochodem kierował 47-letni mieszkaniec Lubina. Jak ustalili, lubinianin w nocy z czwartku na piątek skradł samochód marki Audi na terenie Berlina. W czasie, gdy dojeżdżał do Lubina stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu.

Lubinianin odpowie teraz za kradzież samochodu oraz kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony