Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za podwójne zabójstwo

Data publikacji 11.02.2013

Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego, podejrzanego o zabójstwo dwóch osób. Zarzuca mu się, że zaatakował 80-letnią kobietę i 42-letniego mężczyznę na tle rabunkowym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w niewielkiej miejscowości w powiecie wyszkowskim. Nieznany sprawca zaatakował 80-letnią kobietę i jej 42-letniego syna w ich domu. Zadał im śmiertelne w skutkach ciosy tępym narzędziem, po czym ukradł pieniądze i uciekł. O znalezionych ciałach ofiar policjanci z Wyszkowa zostali powiadomieni przez rodzinę zamordowanych.

Funkcjonariusze na miejscu zebrali ślady i rozpoczęli wyjaśnianie tego zdarzenia. Zebrane dowody bardzo szybko naprowadziły mundurowych na trop 26-letniego mężczyzny, spokrewnionego z zamordowanymi. Jeszcze tego samego dnia kryminalni z KWP zs. w Radomiu na terenie Warszawy zatrzymali podejrzanego.

Mężczyzna, 26-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, usłyszał juz dwa zarzuty: zabójstwa oraz zabójstwa z rozbojem, za co grozi mu najwyższy wymiar kary - dożywotnie pozbawienie wolności. Swoje postępowanie tłumaczył problemami finansowymi. Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W związku z tą sprawą policjanci z Wyszkowa zatrzymali jeszcze drugiego mężczyznę. Funkcjonariusze wyjaśniają, czy ma on związek z tym zabójstwem.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony