Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli marihuanę

Data publikacji 12.02.2013

Policjanci z wydziału antynarkotykowego przejęli 1,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości prawie 60 tys. złotych. Z tej ilości narkotyku można by uzyskać 1500 działek dilerskich. Zatrzymany w tej sprawie 34-letni plantator trafił do aresztu. Za kratkami spędzi najbliższe dwa miesiące.

Diler został zatrzymany w swoim mieszkaniu przy ulicy Kościuszki. Policjanci znaleźli tam dowody świadczące o nielegalnej uprawie konopi indyjskich - specjalny namiot, doniczki oraz inne urządzenia. Zatrzymany 34-latek miał nadzieję, że uniknie jakiejkolwiek odpowiedzialności, a znalezione w jego mieszkaniu przedmioty nie są wystarczającymi dowodami do przedstawienia mu zarzutów. Gdy siedział już w radiowozie, dowiedział się, że, zamiast do komendy, razem z policjantami pojedzie do Mikołowa. Wtedy stracił pewność siebie.

W Mikołowie antynarkotykowi znaleźli bowiem w wynajmowanym przez 34-latka domu prawie półtora kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości prawie 60 tys. złotych oraz uruchomioną nową plantację konopi indyjskich.

W prokuraturze diler usłyszał zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, nielegalną uprawę konopi i handel narkotykami grozi mu nawet 10 lat więzienia. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Za kratkami spędzi przynajmniej najbliższe dwa miesiące.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Policjanci przejęli marihuanę

Opis filmu: narkotyki, plantacja, uprawa, konopie indyjskie, marihuana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci przejęli marihuanę (format flv - rozmiar 5.38 MB)

Powrót na górę strony