Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie 1 kg amfetaminy

Data publikacji 12.02.2013

Zabezpieczony 1 kg amfetaminy i zatrzymany Włodzimierz D. to wynik pracy policjantów ze stołecznego wywiadu. Funkcjonariusze w pościgu zatrzymali podejrzanego mężczyznę, który, jak się okazało, ukrywał reklamówkę z zawartością narkotyków. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu wobec Włodzimierza D. został zastosowany tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Policjanci ze stołecznego wywiadu pełniąc służbę na Pradze Północ interweniowali wobec Włodzimierza D. Mężczyzna na widok umundurowanego patrolu Policji rzucił się do ucieczki. Po chwili 50-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jak się okazało, w torbie foliowej, którą mężczyzna miał przy sobie, znajdował się 1 kg białego proszku. Funkcjonariusze zabezpieczyli jej zawartość a po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych wyszło na jaw, że była to amfetamina.

50-latek usłyszał w prokuraturze zarzut posiadania  znacznej ilości środków odurzających. Prokurator przychylił się do wniosku Policji o zastosowanie wobec Włodzimierza D. trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.41 MB)

Powrót na górę strony