Fałszywe wnuczki zatrzymane - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe wnuczki zatrzymane

Data publikacji 20.09.2007

Częstochowscy policjanci z sekcji kryminalnej zatrzymali na gorącym uczynku dwie oszustki, dokonujące przestępstw metodą "na wnuczka".

Do zatrzymania kobiet doszło po tym, jak wczoraj ok. 11:00 do 71- letniej mieszkanki ulicy Kiedrzyńskiej zatelefonowała kilkakrotnie kobieta, podająca się za jej wnuczkę. Rozmówczyni prosiła ją o pożyczenie 25 tys. zł na zakup mieszkania. Starsza Pani poinformowała rzekomą wnuczkę, że nie posiada takiej kwoty, ale może uda jej się przygotować mniejszą i prosiła o przyjazd po nią. Po skontaktowaniu się ze swoją córką i prawdziwą wnuczką zaalarmowała również policjantów, którzy przygotowali zasadzkę. 

Do godz. 16:00 oszustka jeszcze kilkakrotnie telefonowała do 71-latki. Do odbioru pieniędzy upoważniła "córkę" szefa spółdzielni mieszkaniowej, podając jej fikcyjne nazwisko. Okazało się, że po pieniądze przyszła 23-letnia kobieta, która została zatrzymana tuż po wejściu do mieszkania. Chwilę potem zatrzymano jej 45-letnią wspólniczkę, która oczekiwała na jej powrót przed blokiem. Obie trafiły do policyjnego aresztu.

Powrót na górę strony
Polska Policja