Zatrzymali podejrzanego o pedofilię - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali podejrzanego o pedofilię

Data publikacji 14.02.2013

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 59-letniego Henryka L. podejrzanego o usiłowanie wykorzystania seksualnego 9-letniej dziewczynki. Sprawca wszedł do toalety w szkole, w której uczyło się dziecko. Na szczęście dziewczynka zdołała uciec, a jej rodzice powiadomili policję. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, kiedy po raz kolejny pojawił się w pobliżu szkoły. Prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej do poddania się czynnościom seksualnym. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i aresztował Henryka L. na dwa miesiące. 59-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

23 stycznia br. do olsztyńskich policjantów zgłosiła się mama 9-letniej dziewczynki. Kobieta opowiedziała, że jej córka mogła paść ofiarą pedofila. Dzień wcześniej jakiś mężczyzna wszedł do toalety szkolnej i próbował wykorzystać seksualnie dziecko. Na szczęście dziewczynce udało się uciec.

Policjanci pracujący nad tą sprawą sprawdzali informacje podane przez matkę dziecka i w efekcie wytypowali podejrzanego. Uczuleni przez policjantów pracownicy szkoły zareagowali natychmiast, kiedy w pobliżu budynku zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Do jego zatrzymania doszło przedwczoraj, na ulicy nieopodal szkoły.

Podejrzany to 59-letni Henryk L. Prokurator Prokuratury Olsztyn Południe przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej do poddania się czynnościom seksualnym. Natomiast wczoraj olsztyński sąd aresztował mieszkańca gminy Barczewo na dwa miesiące. 59-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ta sprawa pokazuje, jak ważna jest reakcja pracowników szkoły na obce osoby pojawiające się w pobliżu lub na terenie placówki. Policjanci przypominają zarówno nauczycielom, jak i rodzicom – rozmawiajmy z dziećmi o podobnych sytuacjach, uczmy jak reagować, kiedy kontaktuje się z nimi ktoś obcy, a szczególnie kiedy ta osoba chce zrobić im krzywdę.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja