Poszukiwali zaginionej, znaleźli zabójcę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwali zaginionej, znaleźli zabójcę

Data publikacji 21.09.2007

Policjanci z Niska wyjaśnili okoliczności śmierci 72-letniej kobiety, o zaginięciu której powiadomiła rodzina w miniony piątek. Okazało się, że kobieta została zabita. Policjanci zatrzymali podejrzanego. W obliczu zgromadzonych dowodów mężczyzna przyznał się do winy.

Przez kilka dni policjanci , strażacy, rodzina i okoliczna ludność poszukiwali mieszkanki Huty Deręgowskiej. Jednocześnie policjanci kryminalni z Niska badali czy aby zniknięcie kobiety nie było skutkiem przestępstwa. Ich podejrzenia się potwierdziły. Materiał dowodowy, który zgromadzili w ostatnich dniach dał podstawę do objęcia podejrzeniem 46-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego. 

Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. W świetle dowodów zgromadzonych przez śledczych, w toku przesłuchania przyznał się do zbrodni. Kobietę zabił a potem jej zwłoki przewiózł blisko 10 km i w Zarzeczu wrzucił do Sanu. Dzisiaj po południu płetwonurkowie wyłowili ciało kobiety. 

Mężczyzna przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. 46-latek był wcześniej karany, w przeszłości odsiadywał wyrok za zgwałcenia. Do sądu został skierowany wniosek o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Powrót na górę strony
Polska Policja