Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 osób aresztowanych za napady na stację paliw

Data publikacji 16.02.2013

Gryficcy i płotowscy policjanci rozwiązali sprawę napadów na stację paliw, do których doszło pod koniec ubiegłego roku. Zatrzymano 5 osób, które zostały tymczasowo aresztowane na okres trzech miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do napadów na stację paliw w miejscowości Płoty doszło w październiku oraz listopadzie minionego roku tuż przed północą. Oba zdarzenia przebiegły w podobny sposób. Zamaskowani sprawcy posługując się nożem i grożąc pracownikowi stacji doprowadzili go do stanu bezbronności i ukradli pieniądze pochodzące z utargu.

Policjanci z Posterunku Policji w Płotach oraz Wydziału Kryminalnego gryfickiej komendy przez cały czas pracowali nad tymi sprawami. Skrupulatnie analizowali zebrany materiał i zabezpieczone dowody. Docierali również do kolejnych informacji, które z dnia na dzień przybliżały ich do sprawców tych zdarzeń. Prowadzone działania ostatecznie doprowadziły do zatrzymania sprawców tych napadów.

Podejrzani to pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 23 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kołobrzeskiego. Wcześniej byli notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Na wniosek gryfickich policjantów i gryfickiej prokuratury Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec wszystkich pięciu sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

 

Źródło: KWP Szczecin/pb

 

Powrót na górę strony