Rodzinny gang handlarzy narkotyków - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinny gang handlarzy narkotyków

Data publikacji 21.09.2007

Policjanci z Gdańska i Pucka rozbili nietypową siedmioosobową grupę zajmującą się handlem narkotykami. Poza zatrzymanym 34-letnim szefem, w skład grupy wchodziła jego 75-letnia babka, która porcjowała narkotyki i jego 54-letnia matka. Handlarze działali na terenie Pucka i przyległych miejscowości turystycznych. Teraz wszystkim grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymania w tej sprawie były poprzedzone kilkutygodniową pracą operacyjną. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, szefem tej przestępczej grupy rozprowadzającej narkotyki był 34-letni Piotr S. z Pucka. Przewodził on siedmioosobowej grupie, w skład której wchodziła jego 75-letnia babka i 54-letnia matka. Starsza z pań porcjowała narkotyki i dostarczała je w umówione miejsca. Pozostali zatrzymani: 41-letni Piotr W., 26-letni Michał J., 32-letnia Julita R. i 27-letni Maciej R. zajmowali się dystrybucją narkotyków. 

W ich mieszkaniach policjanci znaleźli ponad 2 tys. porcji amfetaminy i 400 porcji marihuany, które były przygotowane do sprzedaży. W akcji użyto psa wyszkolonego do odnajdywania narkotyków, który bez problemu wywąchał pochowane pakunki z tymi substancjami.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej amfetaminy i marihuany to prawie 70 tys. zł.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty, m.in.: handlu narkotykami, posiadania środków odurzających i udziału w grupie przestępczej. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Piotr S. dodatkowo usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja