Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację

Data publikacji 18.02.2013

Na początku lutego policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o produkcję narkotyków na dużą skalę. Zlikwidowana na terenie powiatu średzkiego plantacja mogła dostarczyć narkotyków o wartości ponad 60 tys. złotych.

4 lutego br. policjanci z grupy antynarkotykowej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami ze Środy Wielkopolskiej wkroczyli na teren posesji znajdującej się w niewielkiej miejscowości w gminie Zaniemyśl. W jednym z budynków gospodarczych funkcjonariusze ujawnili profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja była zaopatrzona w specjalnie do tego celu przystosowaną instalację elektryczną, system wentylacji, nawadniania oraz lampy służące do naświetlania roślin oraz utrzymania odpowiedniej temperatury. Sprawca całą uprawę zorganizował w pomieszczeniu bezpośrednio sąsiadującym z oborą. Nie przez przypadek. Liczył, że smród obornika zamaskuje intensywną i charakterystyczną woń uprawianych roślin.

W pomieszczeniach przystosowanych do uprawy policjanci znaleźli 56 krzaków konopi poddanych suszeniu. Z takiej ilości roślin sprawca mógł wyprodukować ponad półtora kilograma narkotyków o czarnorynkowej wartości przekraczającej 60 tys. złotych.

Organizator plantacji został zatrzymany. To 28-letni mężczyzna, na co dzień pomagający rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Usłyszał zarzut produkcji narkotyków na dużą skalę. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Policjanci zlikwidowali plantację

Opis filmu: konopie indyjskie, plantacja, uprawa narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali plantację (format flv - rozmiar 8.32 MB)

Powrót na górę strony