Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik banku okradł klienta na 140 tys. złotych

Data publikacji 18.02.2013

Stołeczni policjanci zatrzymali 26-letniego pracownika banku, który przywłaszczył sobie prawie 140 tys. złotych z konta klienta. Mateusz W. usłyszał w prokuraturze zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Mężczyzna był zatrudniony w banku jako osoba zajmująca się obsługą klientów indywidualnych. Wykorzystując swoje stanowisko i możliwości bezpośredniego dostępu do dokumentów, przelał pieniądze jednego z klientów na konto swojego kolegi. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w ten sposób przywłaszczył sobie 140 tys. złotych oraz usiłował przywłaszczyć ponad 40 tys. złotych.

Wszystko wyszło na jaw, gdy właściciel rachunku bankowego przyszedł do placówki, aby wypłacić pieniądze. O wszystkim poinformował funkcjonariuszy policji z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Ochoty. Mundurowi zatrzymali 26-letniego Mateusza W. i osadzili w policyjnym areszcie. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej funkcjonariuszom udało się również zatrzymać jego kolegę, który udostępnił Mateuszowi W. własny rachunek bankowy.

Marcin W. usłyszał już zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Natomiast Marcin Ż. odpowie za pomocnictwo. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony