Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj chłopcy podpalili dom

Data publikacji 21.09.2007

Dwóch chłopców w wieku 7 i 8 lat chciało wykurzyć dymem pająki ze strychu, a spowodowało pożar. Ewakuowano 26 osób. Spaliło się 150 metrów kw. poszycia dachu, straty oszacowano na ok. 200 tys. zł.

Wczoraj po południu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał od jednej z mieszkanek budynku wielorodzinnego w Pieszycach informację, że ze strychu wydobywa się dym. Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów. Powiadomił również straż pożarną.

Okazało się, że pali się poddasze dwupiętrowego budynku. Funkcjonariusze Policji i straży pożarnej ewakuowali 26 osób z pięciu rodzin. W działaniach uczestniczyło 12 policjantów z komisariatu w Bielawie i 5 jednostek Państwowej Straży Pożarnej.

Jak ustalono pożar spowodowało dwóch chłopców w wieku 7 i 8 lat. Matka jednego z nich poprosiła o posprzątanie komórki mieszczącej się na strychu. Ponieważ syna odwiedził go kolega, razem poszli zbierać do worków odzież znajdującą się na strychu. Tam jednak okazało się, że wszędzie na strychu są pajęczyny. Chłopcy postanowili "wykurzyć" pajaki dymem. Podpalane gazety rzucali w stronę pajęczyn. Od jednej z płonących gazet zajęły się ubrania. Chłopcy nie mogąc ugasić ognia uciekli na zewnątrz.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt z lokatorów nie odniósł obrażeń. Spaleniu uległo łącznie 150 m. kw.  poszycia dachu. Straty oszacowano na ok. 200 tys. zł. Burmistrz Pieszyc zapewnił pogorzelcom tymczasowe lokale. Zabezpieczono również mienie mieszkańców.

Powrót na górę strony
Polska Policja