Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozboje, w tym napad na zakład jubilerski

Data publikacji 19.02.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali osoby podejrzane o napad rabunkowy m.in. na zakład jubilerski, do którego doszło w lutym br. na terenie miasta. Łupem sprawców padła wówczas biżuteria o wartości blisko 40 tys. złotych. Ponieważ sprawcy podczas zdarzeń posługiwali się niebezpiecznym przedmiotem, może im grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

17 lutego 2013 roku w jednym ze sklepów monopolowych na terenie wrocławskiego Ołbina doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Łupem sprawców padło wówczas ponad 700 złotych. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten czyn. Przy jednym z nich funkcjonariusze ujawnili broń gazową, nóż kuchenny oraz pieniądze pochodzące z kradzieży.

Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym napad rabunkowy na zakład jubilerski, do którego doszło w lutym br. Jak ustalono, w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden mężczyzna, który oczekiwał na pozostałych w samochodzie. Łupem sprawców padła wówczas biżuteria o wartości blisko 40 tys. złotych. W celu dokonania przestępstwa napastnicy zastraszyli właścicieli zakładu bronią gazową. Ponadto pojazd, którym się poruszali, został przez nich wcześniej skradziony; posiadał też skradzione z innego auta tablice rejestracyjne. Policjanci zatrzymali trzeciego z podejrzanych.

Wszystkim mężczyznom funkcjonariusze udowodnili dodatkowo trzy inne rozboje z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, do których doszło w styczniu i w lutym 2013 roku.

Zatrzymani to 24-latek i dwóch 30-latków. Wszyscy są mieszkańcami Ołbina. Za rozboje z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony