Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał na aukcjach internetowych osoby z całego kraju

Data publikacji 19.02.2013

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali oszusta internetowego. 19-letni mieszkaniec Wałbrzycha na portalu internetowym oferował do sprzedaży telefony komórkowe nie mając zamiaru wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec kupujących. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latek oszukał co najmniej 50 osób z terenu całego kraju. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy wpadli na trop oszusta internetowego. Mężczyzna oferował do sprzedaży telefony komórkowe w cenie od 400 do 700 zł za sztukę. Następnie nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań wobec kupujących - nie wysyłał paczki lub wysyłał pusty karton. Funkcjonariusze ustalili, że działając w ten sposób, od września ubiegłego roku do chwili obecnej sprawca oszukał co najmniej 50 osób z terenu całego kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy. W prowadzonym postępowaniu funkcjonariusze muszą przesłuchać jeszcze wiele osób i dokładnie ustalić straty jakie spowodował 19-latek.

O dalszych losach mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony