Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione gry planszowe

Data publikacji 19.02.2013

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zabezpieczyli prawie 4500 podrobionych gier planszowych. Pokrzywdzonym w wyniku przestępczego procederu jest znany światowy producent zabawek, którego straty szacowano na ponad 490 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uzyskali informację o nielegalnej działalności prowadzonej przez jedną z poznańskich hurtowni zabawek. Miała ona polegać na oferowaniu do sprzedaży podrobionych gier planszowych.

Policjanci ustalili, że hurtownia rozpowszechnia zakwestionowane gry planszowe zarówno w sprzedaży bezpośredniej, jak też za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych. W związku z tym funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali znajdującą się na terenie miasta siedzibę firmy. Znaleźli tam prawie 4,5 tys. gier planszowych opatrzonych znakiem towarowym znanego na całym świecie producenta zabawek. Policjanci skontaktowali się z jego przedstawicielem, który stwierdził jednoznacznie: zabezpieczone przez policjantów gry to podróbki.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalą, jak długo właściciel firmy handlował podrobionymi zabawkami, ile podrobionych gier planszowych sprzedał i jakie dokładnie straty wyrządził producentowi.

Wartość  gier planszowych zabezpieczonych na terenie hurtowni śledczy wstępnie oszacowali na ponad 490 tys.  złotych.

Za handel podrobionymi towarami na dużą skalę grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony