Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za ciężkie pobicie

Data publikacji 20.02.2013

Tyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę, mających związek ze śmiercią 44-latka. Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę na ulicy Browarowej w Tychach, gdzie mężczyzna został ciężko pobity. Prawdopodobnym motywem działania sprawców była zazdrość o kobietę. Wobec zatrzymanej zastosowano dozór policyjny, a dwóch mężczyzn, z zarzutem pobicia z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, stanie dzisiaj przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Tychach zatrzymali trzy osoby związane ze śmiercią 44-latka, którego zwłoki znaleziono w minioną niedzielę przed klatką schodową budynku przy ul. Browarowej w Tychach. Na miejscu od razu pracę rozpoczęła ekipa dochodzeniowo – śledcza pod nadzorem prokuratora. Jak wynika z ustaleń śledczych, najprawdopodobniej dzień przed odnalezieniem zwłok, w jednym z mieszkań przy tej ulicy odbywała się libacja alkoholowa. Między współbiesiadnikami doszło do awantury, w wyniku której dwóch mężczyzn rzuciło się na swojego kompana i dotkliwie go pobiło. Obecna na libacji była również 42-letnia kobieta, która najprawdopodobniej była powodem kłótni pomiędzy mężczyznami.

Kryminalni wpadli na trop sprawców. Kobieta wraz ze swoim konkubentem wpadła w miejscowości Piasek, natomiast kolejny mężczyzna został zatrzymany na terenie Tychów. Sekcja zwłok wykaże, czy pobicie było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny. Kobieta usłyszała już zarzut ciężkiego pobicia i przyznała się do zarzucanego jej czynu. Prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór. Pozostali mężczyźni w wieku 40 oraz 43 lat z tym samym zarzutem staną dzisiaj przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony