Kolejne zatrzymania w sprawie przemytniczej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie przemytniczej

Data publikacji 21.09.2007

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem papierosów z Ukrainy do Wielkiej Brytanii. Dwaj mieszkańcy Grudziądza odgrywali rolę hurtowników. Do tej sprawy zatrzymano już 26 osób. Straty, jakie poniósł Skarb Państwa szacuje się na ponad 20 mln złotych.

Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych na terenie Grudziądza. Są to mieszkańcy tego miasta: 38-letni Tomasz L. oraz o dwa lata młodszy Jacek O. Zdobyte dowody wskazują, że obaj przejmowali od kurierów działających na rzecz gangu duże ilości papierosów z przemytu. Towar trafiał potem na zachód Europy, głównie do Wielkiej Brytanii. W ciągu dwóch lat przez ich ręce przeszło ponad 50 tys. kartonów papierosów. 

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek tych osób: 35 tys. zł oraz samochód bmw wartości około 120 tys. zł. 

Jest to efekt kolejnej realizacji w ramach śledztwa, które toczy się od wiosny tego roku. Do tej pory w tym postępowaniu policjanci zatrzymali 26 osób. Wobec 21 z nich sąd zastosował areszt tymczasowy. Dwóch obywateli Ukrainy zostało deportowanych. Łącznie zabezpieczono ponad 40 tysięcy paczek papierosów oraz pieniądze, w tym ponad 10 tys. funtów angielskich. Straty Skarbu Państwa z tytułu wprowadzenia do obrotu tego towaru przez tę grupę na przestrzeni dwóch lat szacuje się na ponad 20 mln złotych.

Powrót na górę strony
Polska Policja