Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów: dynamiczne wejście do budynków

Data publikacji 20.02.2013

Antyterroryści ćwiczyli taktykę działania w budynkach przeznaczonych do rozbiórki.Takie szkolenia, o dużym stopniu realności, mają na celu usprawnienie działania pododdziału.

Policyjni antyterroryści mieli okazję ćwiczyć taktykę działania w budynkach przeznaczonych do rozbiórki, które udostępniła Pomorska Kolej Metropolitalna. W trakcie ćwiczeń policjanci zrealizowali dynamiczne wejście do pomieszczeń. Takie typu szkolenia mają na celu usprawnienie szybkiego i bezpiecznego działania pododdziału.

Nie zawsze jest możliwe przeprowadzenie tego typu ćwiczeń w budynkach, które niedawno były użytkowane i są wyposażonych w drzwi, okna oraz bramy wjazdowe. W znaczący sposób zwiększa to realność prowadzonych działań.

Po szturmie na budynek do pracy przystąpili przewodnicy psów służbowych. Kilkanaście załóg z całego województwa miało okazję sprawdzić wyszkolenie swojego czworonoga. W budynku zostały umieszczone cztery imitacje ładunków wybuchowych, które miały znaleźć psy.

(KWP w Gdańsku / mg)

Film Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów: dynamiczne wejście do budynków

Opis filmu: ćwiczenia, antyterroryści, at

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów: dynamiczne wejście do budynków (format flv - rozmiar 6.65 MB)

Powrót na górę strony