Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 20.02.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzanego o zabójstwo młodej kobiety. Jej ciało znaleziono w sierpniu zeszłego roku na poznańskiej Wildzie. Za zabójstwo grozi kara dożywocia.

28 sierpnia 2012 r. na ul. Roboczej w Poznaniu przypadkowy przechodzień znalazł ciało młodej kobiety. Ślady zabezpieczone na miejscu znalezienia zwłok wskazywały na to, że kobieta mogła zostać zamordowana. Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu ustalali wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Ustalali również tożsamość kobiety. Kiedy dowiedzieli się, że pochodzi ona z Poznania przesłuchiwali szczegółowo jej znajomych, którzy mogli mieć z nią kontakt przed śmiercią.

Zatrzymany przez policjantów we wtorek Mariusz P. (lat 31) był w tej sprawie wcześniej kilkakrotnie przesłuchiwany. Dopiero kilka dni temu policjanci prowadzący śledztwo zdobyli materiał dowodowy, który ich zdaniem bezsprzecznie wskazuje na to, że Mariusz P. jest zamieszany w zabójstwo.

Materiał dowodowy i wszystkie zebrane w tej sprawie informacje przekazane zostały prokuratorom z Prokuratury Rejonowej Poznań-Wilda. Pozwoliły one na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Dzisiaj na wniosek policji i prokuratury sąd rozpatruje wniosek o jego aresztowanie.

Za zabójstwo grozi kara dożywocia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony