Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Auta odzyskane, dziupla zlikwidowana

Data publikacji 20.02.2013

Dziuplę z kradzionymi samochodami namierzyli stołeczni policjanci w podwarszawskich Ząbkach. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną w styczniu na Żoliborzu mazdę i toyotę avensis, która została skradziona w połowie lutego w centrum. Na posesji policjanci odnaleźli również część mercedesa i różne podzespoły samochodowe oraz wyposażenie. Zatrzymano złodzieja i pasera jednocześnie – 27 letniego Adama Z.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pracowali nad sprawą skradzionej 14 lutego toyoty avensis. Auto padło łupem złodzieja na Al. 3 maja. Funkcjonariusze przejrzeli zapisy z monitoringu i ustalili, kto stoi za kradzieżą. Dzięki pracy operacyjnej zdobyli też informacje, że złodziej prawdopodobnie przyjechał z podwarszawskich Ząbek.

Wczoraj o 6 rano policjanci weszli na teren jednej z posesji w Ząbkach. Na podwórzu wśród innych aut zaparkowana była skradziona w Śródmieściu toyota. Policjanci zaczęli też sprawdzać inne samochody. Ustalili, że częściowo rozebrany mercedes został skradziony 21 grudnia na Targówku. Auto zniknęło z niestrzeżonego parkingu.

Na sąsiedniej posesji funkcjonariusze namierzyli mazdę CX7 skradzioną na Żoliborzu 13 stycznia. Adam Z. tylko przechowywał u sąsiadów skradziony pojazd.

Auta zostały zabezpieczone i wrócą do prawowitych właścicieli.

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilka fotelików dziecięcych, które pochodziły z kradzionych samochodów. Wśród różnych rzeczy znalazły się również inne akcesoria i specjalne przyrządy służące do kradzieży samochodów.

Policjanci zatrzymali 27-letniego Adama Z. Mężczyźnie już przedstawiono zarzuty kradzieży toyoty i paserstwa dwóch kolejnych pojazdów.

Za te czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci planują dalsze zatrzymania.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony