Kradli kruszywo - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli kruszywo

Data publikacji 21.09.2007

Policjanci sekcji kryminalnej I komisariatu w Gorzowie zatrzymali Mariusza W. i Pawła B. zarzucając im udział w kradzieży ponad 400 ton kruszywa przeznaczonego na budowę zachodniej obwodnicy miasta. O swoich podejrzeniach policję powiadomił przedstawiciel konsorcjum zajmującego się wykonaniem robót. Policjanci potwierdzili kradzież i ustalili odpowiedzialne za to osoby.

Jak wynika ze zgromadzonych materiałów, zleceniodawcą kradzieży był najprawdopodobniej 28-letni Gorzowianin Marcin W. Mężczyzna ten prowadząc działalność zajmował się między innymi wykonywaniem usług układania kostki brukowej. W styczniu tego roku wszedł w porozumienie z 23-letnim Pawłem B. prowadzącym firmę wynajmu maszyn budowlanych. Obydwaj mężczyźni znaleźli „dojście” do kierowców ciężarówek, którzy codziennie z okolic Gorzowa wozili wywrotkami kruszywo na budowę zachodniej obwodnicy. W ten sposób, za namową wspólników, budowlańcy wykonując kursy zjeżdżali z trasy i przewozili ładunek (wywrotka 24 tony) we wskazane przez Marcina W. miejsce. Jeden kurs kosztował od 500 do 800 zł. Potwierdzono, że od stycznia na prywatne budowy trafiło w ten sposób ponad 400 ton kruszywa.

Marcin W. i Paweł B. na początku tego tygodnia zostali zatrzymani przez Policję. Na tym etapie sprawy obydwu mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania kradzieży kruszywa o wartości ponad 20 tys. zł. Decyzją prokuratora podejrzani zostali zwolnieni. Prowadzący postępowanie ustalili już także dane czterech kierowców wywrotek, korzystających z okazji lewego zarobku. Podejrzanym o kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony
Polska Policja