Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnicy zatrzymani

Data publikacji 21.02.2013

Rypińscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn biorących udział w napadzie na sklep. Sprawcy mieli zasłonięte twarze i jak się później okazało, atrapą broni grozili poszkodowanej. Po około 40 minutach od zdarzenia mężczyźni byli już w rękach mundurowych. Mieszkańcy powiatu rypińskiego za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 12 lat więzienia.

Wczoraj (20.02.2013 r.) około godziny 11.40 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o napadzie na sklep w miejscowości Iwany. Na miejsce natychmiast skierował patrol. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kilku mężczyzn z zasłoniętymi chustą twarzami weszło do sklepu i grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądali od właścicielki pieniędzy. Ze sklepu zabrali pieniądze oraz papierosy, zapalniczki i piwo. Całość strat wyceniono na około 1000 złotych. 

Policjanci ustalili drogę ich ucieczki. W sprawę zatrzymania „rozbójników” zaangażowało się kilkunastu funkcjonariuszy, którzy zablokowali możliwe drogi ucieczki. Mundurowi  znaleźli na śniegu ślady, które zostawili sprawcy. W trakcie pościgu odnaleziono przedmioty użyte podczas napadu, między innymi atrapę broni. Szybkie działania policjantów biorących udział w pościgu przyniosły efekt. Około 40 minut po dokonaniu przestępstwa sprawcy byli już w rękach mundurowych.

Mieszkańcy powiatu rypińskiego, w wieku od 15 do 21 lat, trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Rozbójnicy zatrzymani

Opis filmu: rozboje, napady na sklepy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbójnicy zatrzymani (format flv - rozmiar 6.04 MB)

Powrót na górę strony