Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w związku z oszustwami "na dopłaty"

Data publikacji 21.02.2013

Kilka godzin zajęło policjantom z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie ustalenie osoby, która może mieć związek z próbą wyłudzenia pieniędzy od rolników. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany w Bydgoszczy. Policjanci gromadzą dowody w tej sprawie.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z Prokuraturą Rejonową dla Miasta Rzeszowa prowadzą śledztwo w sprawie próby wyłudzenia pieniędzy na szkodę rolników korzystających z dopłat bezpośrednich. Rolnicy otrzymywali listy z logo do złudzenia przypominającym to należące do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z którego treści wynikało, że wpłata 246 złotych przyspieszy rozpatrzenie wniosku o dopłaty. Do pisma dołączony był formularz przelewu bankowego. Z ustaleń policjantów i prokuratury wynika, że oszuści mogli rozesłać kilkanaście tysięcy takich pism. Więcej o tej sprawie >>

Policjanci ustalili, że w sprawę tę może być zamieszany 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Ustalono jego adres i wczoraj po południu mężczyzna został zatrzymany. Samo zatrzymanie na zlecenie rzeszowskich policjantów zrealizowali funkcjonariusze z Bydgoszczy.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury zabezpieczają ewentualne dowody w  tej sprawie.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony