Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przystosowali dom pod uprawę marihuany

Data publikacji 21.02.2013

Biłgorajscy policjanci, działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu, ujawnili 5 kg marihuany oraz 215 krzaków konopi indyjskich. Nielegalna plantacja znajdowała się w jednorodzinnym domu na terenie gm. Karczmiska. Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 25 do 30 lat. Wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowy areszt.

Policjanci na podstawie zebranych wcześniej informacji weszli do jednego z domów na terenie gminy Karczmiska. Okazało się, że strych budynku przystosowany był do całorocznej uprawy konopi indyjskich. Pomieszczenie było odpowiednio ocieplone, miało oświetlenie oraz nawilżacz powietrza.

Na miejscu zabezpieczono m.in. 215 suszących się krzaków konopi oraz około 5 kg marihuany. Zabezpieczono także trzy wagi, kilkanaście wiader ze śladowymi ilościami marihuany, około 300 doniczek, a także kilkanaście worków z ziemią oraz płyny chemiczne służące do podlewania roślin.

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 25 do 30 lat. Dwaj z nich to mieszkańcy gminy Goraj. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Sprawcy w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu usłyszeli zarzuty posiadania i wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowy areszt.

(KWP w Lublinie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 15.96 MB)

Powrót na górę strony