Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy pies tej rasy w polskiej Policji

Data publikacji 21.02.2013

Po pięciu miesiącach szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, służbę w Policji rozpoczyna Gora. To owczarek holenderski, pierwszy pies tej rasy pełniący służbę w polskiej Policji. Będzie wykorzystywany do służby patrolowej na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, jak również do zabezpieczania imprez masowych na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Pierwszy w polskiej Policji owczarek holenderski, który wabi się Gora ma niespełna 2 lata. Przez ostatnie pięć miesięcy wspólnie ze st. sierż. Rafałem Orzechowskim z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim szkolił się w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. To jedyna w kraju szkoła policyjna zajmująca się szkoleniem przewodników i tresurą psów służbowych, będąca w strukturze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Gora przygotowana została do działań prewencyjnych i wyszukiwania zapachów ludzkich i ich tropienia, skończyła kurs o specjalizacji patrolowo-tropiącej. Jest posłuszna swojemu panu i potrafi go obronić. Potrafi pokonywać duże przeszkody, gonić za wskazaną osobą, przeszukać teren lub pomieszczenia oraz tropić ludzkie ślady.

Jej policyjny przewodnik zdobył wiedzę teoretyczną z zakresu taktyki i techniki użycia psa, kynologii policyjnej i tresury. Nauczył się także zasad właściwej pielęgnacji swojego czworonoga oraz jego żywienia.

(KWP w Kielcach / mj)

Film Pierwszy pies tej rasy w polskiej Policji

Opis filmu: pies, psy, owczarek holenderski, sułkowice

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pierwszy pies tej rasy w polskiej Policji (format flv - rozmiar 1.71 MB)

Powrót na górę strony