Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik naukowy zatrzymany przez Policję

Data publikacji 21.02.2013

Policjanci Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Wrocław Krzyki-Zachód, zatrzymali mężczyznę – pracownika naukowego jednej z wrocławskich wyższych uczelni, podejrzanego o popełnianie przestępstw na szkodę studentek i doktorantek. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak policjanci wydziału dw. z korupcją dolnośląskiej komendy wojewódzkiej zebrali materiał dowodowy, dokumentujący zaistnienie przestępstw. Zgromadzony dalej materiał pozwolił na wszczęcie w tej sprawie śledztwa. Prowadzone jest ono  przez Prokuraturę Wrocław Krzyki-Zachód.  
 
Działania policji i prokuratury dały podstawę do wydania postanowienia o zatrzymaniu osoby podejrzewanej - doszło do niego 19 lutego br. w godzinach rannych, w miejscu zamieszkania mężczyzny.
 
Zatrzymany jest podejrzany jest m.in. o uzależnianie wykonania czynności służbowej od uzyskania przez niego korzyści osobistej, stosowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, czy też doprowadzanie pokrzywdzonych kobiet podstępem do obcowania płciowego.
 
Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Wrocław Krzyki-Zachód wystąpiła również do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.2 MB)

Powrót na górę strony