Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po śladach na śniegu dopadli złodziei części samochodowych

Data publikacji 21.02.2013

Ślady na śniegu wskazały policjantom z Lubina kryjówkę złodziei. Dwaj włamywacze do warsztatu samochodowego zostali zatrzymani po pościgu. Sprawcy skradli z zakładu różnego rodzaju części do aut. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie 20 lutego 2013 r. około godz. 2.00 patrolując teren gminy zauważyli samochód marki Honda. Postanowili go skontrolować, dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten nie zamierzał tego uczynić. Kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg informując dyżurnego o całym zajściu. Gdy uciekający usiłował skręcić w osiedle domków jednorodzinnych uderzył kołem w krawężnik unieruchamiając pojazd. Kierowca i pasażer wysiedli z samochodu i zaczęli uciekać pieszo. Na miejsce dojechały inne patrole oraz przewodnik z psem tropiącym. Funkcjonariusze otoczyli cały teren, na którym mogli ukryć się mężczyźni i zaczęli jego sprawdzanie. Pies tropiący doprowadził policjantów do jednego z ogrodzeń, za którym zauważyli świeże ślady na śniegu. Funkcjonariusze poszli ich tropem i doszli do domku w budowie. Na jego dachu odnaleźli dwóch lubinian. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie sprawdzenia zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli przy jednym z nich urządzenie służące do podsłuchiwania radiostacji policyjnej. Jak się okazało, gdy funkcjonariusze przeszukiwali teren mężczyźni cały czas ich podsłuchiwali. To jednak nie pomogło im w skutecznej ucieczce.

Policjanci sprawdzili pojazd, którym uciekali sprawcy, w jego wnętrzu odnaleźli miski olejowe, klawiatury silnika i inne części samochodowe. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani mężczyźni wcześniej włamali się do warsztatu samochodowego i pomieszczenia gospodarczego, z którego skradli znalezione w aucie rzeczy. Ponadto policjanci udowodnili 19-latkowi z Lubina włamanie do automatu biletowego oraz kradzież paliwa z wozu strażackiego.

Teraz za swoje czyny 19 i 23-letni mieszkańcy Lubina odpowiedzą przed sądem. Za kradzież i włamanie może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony