Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

On był poszukiwany za bójki, pobicia i wymuszenia rozbójnicze, ona za oszustwa i kradzieże - parę zatrzymali policjanci

Data publikacji 21.02.2013

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zatrzymali na terenie Warszawy 28-latka, który był poszukiwany 7 listami gończymi. Mężczyzna ma do odbycia karę 10 lat pozbawienia wolności za pobicia, bójki, wymuszenia rozbójnicze oraz groźby pozbawienia życia. W ręce policjantów trafiła także 23-letnia partnerka Sebastiana S. Kobieta była poszukiwana 3 listami gończymi za oszustwa, kradzieże i składanie fałszywych zeznań. Oboje trafili już do Aresztu Śledczego w Warszawie.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zrealizowali kolejną już w tym roku sprawę poszukiwawczą. Tym razem kryminalni zajęli się poszukiwaniem 28-letniego mieszkańca gminy Braniewo. Sądy rejonowe w kraju wydały za mężczyzną 7 listów gończych. Sebastian S. był poszukiwany za szereg pobić, bójek, wymuszeń rozbójniczych oraz groźby pozbawienia życia. Ma on łącznie do odbycia karę około 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, zbierając i na bieżąco weryfikując szczegółowe informacje, sprecyzowali miejsce, w którym mógł się ukryć Sebastian S. Funkcjonariusze pojechali do Warszawy. Tam, na jednej z ulic, namierzyli 28-latka. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Jak sam stwierdził, ukrywał się w Warszawie, bo to duże miasto i był przekonany, że policjanci na pewno go nie znajdą. Dlatego też bardzo często zmieniał miejsce zamieszkania. 28-latek, który był już w przeszłości karany za bójki i pobicia, został zatrzymany.

Jego los podzieliła 23-letnia partnerka. Młodą kobietę kryminalini zatrzymali właśnie w jednym z mieszkań w Warszawie. Była poszukiwana 3 listami gończymi za oszustwa, kradzieże oraz składanie fałszywych zeznań. Z ustaleń policjantów wynika, że 23-latka na podstawie cudzych dowodów tożsamości i sfałszowanych podpisów wypłacała z banków na terenie kraju gotówkę. Mieszkanka Braniewa, która była już karana za oszustwa, ma ona do odbycia łącznię karę 2,5 roku pozbawienia wolności.

Oboje trafili już do Aresztu Śledczego w Warszawie.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony