Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani

Data publikacji 21.02.2013

Zatrzymani przez krzęcińskich policjantów dwaj sprawcy brutalnego rozboju, do jakiego doszło we wtorek wieczorem w jednej z miejscowości w gminie Krzęcin zostali dziś tymczasowo aresztowani. Mężczyźni ciężko pobili i okradli 77-letniego inwalidę w jego własnym mieszkaniu. Ich łupem padło mienie o wartości ponad 4 tys. złotych. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

24-latek i jego o dwa lata starszy kompan wdarli się do mieszkania pokrzywdzonego we wtorek wieczorem, wykorzystując to, że drzwi wejściowe nie były zamknięte na klucz. Mieszkającego samotnie starszego mężczyznę, poruszającego się na wózku inwalidzkim bili rękoma, kopali i dusili tak długo, aż stracił przytomność. Splądrowali mieszkanie i zabrali 3 tys. złotych, dwa zegarki oraz dokumenty, po czym znalezionymi kluczami otworzyli garaż i ukradli motorower i dwie piły spalinowe.

Dwie godziny później pokrzywdzony odzyskał świadomość i zdołał powiadomić o zdarzeniu sąsiadów. Został przewieziony do szpitala w Choszcznie.

Wykonane przez policjantów na miejscu zdarzenia czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Krzęcin. Następnego dnia rano obaj zostali zatrzymani. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione przez nich przedmioty i większość gotówki. Dziś postanowieniem sądu mężczyźni podejrzani o dokonanie rozboju zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony