Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na cztery placówki handlowe, zostali zatrzymani

Data publikacji 21.02.2013

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali trzy osoby podejrzane o napady na placówki handlowe. Sposób działania sprawców zwykle był ten sam. Zamaskowani napastnicy późnym popołudniem wchodzili do wytypowanej placówki handlowej. Wykorzystywali sytuację, kiedy w sklepie nie było klientów. Wówczas obezwładniali ekspedientkę i zabierali utarg. 21-letni Damian W., jego o 5 lat młodszy brat Adrian oraz 17-letnia Nikola K. przyznali się do popełnionych przestępstw.

Do pierwszego rozboju doszło 6 lutego br. w aptece przy ulicy Jagiellońskiej. Wówczas późnym popołudniem do placówki handlowej weszło dwóch zamaskowanych napastników. Wykorzystali oni fakt, że w aptece nie było klientów. Obezwładnili oni ekspedientkę i zabrali utarg. Po chwili sprawcy uciekli.

Do bardzo podobnych zdarzeń doszło 13 oraz 18 lutego br. w sklepach na Starym Mieście oraz przy ulicy Radiowej. Podczas tych dwóch ostatnich napadów do dwójki napastników dołączył trzeci.

Wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem sprawców napadów zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Z uwagi na fakt, że sposób działania napastników zwykle był ten sam, funkcjonariusze podejrzewali, że sprawcami tych zdarzeń są te same osoby. Kryminalni zbierając i na bieżąco weryfikując informacje od świadków, ustalili, że w zdarzeniach najprawdopodobniej brał udział młody mężczyzna i kobieta.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na wytypowanie sprawców. We wtorek rano funkcjonariusze zatrzymali w okolicach miejsc zamieszkania dwóch braci – 21-letniego Damiana W. i o 5 lat młodszego Adriana oraz ich 17-letnią „wspólniczkę”. Policjanci przeszukali także ich mieszkania. Tam zabezpieczyli cześć skradzionych pieniędzy oraz kominiarki. Damian, Adrian i Nikola nie kwestionowali swojej winy. Jak sami przyznali, zdobyte w nieuczciwy sposób pieniądze, były im potrzebne na bieżące potrzeby.

Dzisiaj na wniosek policjantów i prokuratora 21-latek i 17-latka, którzy byli już w przeszłości karani, zostali tymczasowo aresztowani. 16-latek decyzją sądu trafi do schroniska dla nieletnich. Za przestępstwo rozboju Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony