Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Student-plantator zatrzymany

Data publikacji 21.02.2013

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali kolejnego "plantatora" konopi indyjskich. Mężczyzna odpowie za produkcję narkotyków na dużą skalę.

11 lutego br. policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  zlikwidowali koleją profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Tym razem uprawa zorganizowana była w prywatnym mieszkaniu na terenie Poznania. Tam policjanci natrafili na zakamuflowaną plantację ukrytą w jednym z pokoi. Znajdowała się ona w pomieszczeniu z drewnianej płyty o powierzchni 5 m². W tak zaadaptowanym pomieszczeniu z wyglądu przypominającym garderobę policjanci znaleźli 31 krzaków konopi w różnych fazach wzrostu. Narkotyki wyprodukowane z takiej ilości roślin mogły osiągnąć wartość nawet 35 tysięcy złotych. W pełni profesjonalna uprawa zaopatrzona była w lampy, wentylatory oraz specjalny system nawadniający. Oprócz roślin, policjanci znaleźli w mieszkaniu także 330 gramów gotowego suszu marihuany.

Zatrzymany organizator przestępczego procederu, 22-letni student, przyznał się policjantom, że marihuana pochodzi z uprawnianych przez niego roślin. Nie ukrywał także, że zamierzał ją sprzedać i gdyby nie wizyta policjantów, na pewno by to zrobił.

Za produkcję narkotyków 22-latkowi grozi do 8 lat więzienia. W przeszłości był notowany przez Policję za posiadanie środków odurzających.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony